تفاوت باطری یو پی اس و باطری خودرو

تفاوت باطری یو پی اس و باطری خودرو

باطری ها در شکل و اندازه های مختلف در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.

باتری ماشین قابل استفاده برای یو پی اس نمی باشد. با توجه به توضیحاتی که در این مقاله ارائه خواهیم کرد، باتری یو پی اس تفاوت های بسیاری با باتری ماشین داشته و با توجه به همین تفاوت ها، نمی توان به جای یکدیگر از آنها استفاده کنیم.

باطری ها در شکل و اندازه های مختلف در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع باطری ها انرژی را به شکل شیمیایی در خود ذخیره کرده و به شکل الکتریکی تخلیه می نمایند.

همان طور که می دانید باطری هایی که در یو پی اس ها مورد استفاده قرار می گیرند مشابه باطری خودرو می باشند. باتری یو پی اس به عنوان سرب اسیدی شناخته شده که علاوه بر صرفه اقتصادی از طول عمر بالایی برخوردار هستند. میزان قابل توجهی از این باطری ها توسط سرب تامین شده و به همین دلیل قیمت آن ها متغیر می باشد. از موارد قابل توجه در این باطری ها نوع ساختارشان می باشد. آن ها به گونه ای طراحی و تولید شده اند که احتمال نشتی اسید باطری را به حداقل یا صفر می رساند.

ممکن است با توجه به تشابه باطری یو پی اس و باتری ماشین این سوال پیش آمده باشد که آیا می توان از باطری خودرو به جای باطری یو پی اس استفاده نماییم؟ در ادامه سعی می کنیم تفاوت این باطری ها را عنوان کنیم

اگر می خواهید بدانید یو پی اس چیست اینجا کلیک کنید

فرق باطری یو پی اس و باطری ماشین

در واقع بین باطری ماشین و یو پی اس تفاوت بسیاری وجود دارد. باطری های خودرو بدین منظور ساخته شده اند تا مقدار زیادی از جریان را برای مدت زمانی کوتاه به منظور تامین قدرت استارت خودرو و روشن شدن موتور اتومبیل فراهم نمایند و زمانی که موتور ماشین روشن است دینام وظیفه تامین برق مورد نیاز خودرو را بر عهده داشته و باطری را برای توان مورد نیاز استارت زدن در دفعه بعدی را شارز می نماید.

باطری های یو پی اس به عنوان پشتیبان یو پی اس شناخته شده و هدف آن ها این است که تا مقدار کمی از جریان را به طور پیوسته برای مدت زمان طولانی تر در اختیار یو پی اس قرار دهند.

تفاوت باطری یو پی اس و باطری خودرو

تفاوت ساختار باطری یو پی اس و باطری ماشین

به طور تقریبی بیشتر تجهیزاتی که روزانه با آن ها سروکار دارید با جریان AC کار می کنند. یو پی اس ها این توانایی را دارند که برق DC را به برق AC تبدیل کرده و زمان خالی شدن باطری را افرایش می دهند.تفاوتی که در ارتباط با باطری یو پی اس و ماشین بسیار مورد توجه است این است که باطری یو پی اس هزینه ساخت و تولید بالاتری به نسبت باطری های ماشین دارند و در نتیجه قیمت بالاتری دارند. باطری های خودرو از تعداد زیادی پلیت ساخته شده اند که موجب بالا رفتن سطح الکترود برای واکنش با الکترولیت می شود. این مساله باعث تولید جریان زیاد در مدت زمان کم می گردد. باطری های یو پی اس از تعداد کمتری پلیت استفاده نموده اند و این پلیت ها در مقایسه با پلیت های به کار رفته در باطری ماشین ها از ضخامت کمتری برخوردار هستند در نتیجه حجم الکترولیت در باطری یو پی اس بسیار بیشتر بوده و واکنش شیمیایی به زمان بیشتری برای تولید جریان نیاز دارد. این مسئله باعث می شود که باطری یو پی اس بتواند مقدار ثابتی از جریان را برای مدت طولانی تامین نماید.

تفاوت طول عمر باطری ماشین و باطری یو پی اس

در باطری های یو پی اس به ضخامت باطری در شرایط تخلیه آسیب بسیار زیادی وارد نمی شود اما در باطری های ماشین در صورت تخلیه شدن باطری به طور کامل انرژی ذخیره شده در آن ها به ندرت کم می شود. در نتیجه ضخامت سرب آسیب خواهد دید و عمر باطری کاهش می یابد. عمر باطری های یو پی اس به طور تقریبی بین 3 تا 5 سال می باشد در حالی که عمر باطری های ماشین ها بسیار کم تر از این مقدار است.

تفاوت قیمت باتری یو پی اس و باتری ماشین

قیمت باطری های یو پی اس ها از باطری های ماشین ها بیشتر بوده اما باطری های یو پی اس ها به دلیل طول عمر بالایی که دارند از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر هستند.

با توجه به توضیحاتی که در این مقاله ارائه دادیم به این نتیجه می رسیم که با وجود آن که هر دوی باطری ها از ولتاژ یکسان برخوردار هستند اما دارای ساختار و عملکرد متفاوتی می باشند و بهتر است که هر یک از این باطری ها در مکان مناسب خود مورد استفاده قرار گیرند. در غیر این صورت قطعا مشکلات و خسارات جبران ناپذیری به وجود خواهد آمد.

شما می توانید انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداری)، استابلایزر و انواع باتری یو پی اس  را با نازل ترین قیمت  از شرکت بهین یو پی اس ماهور خریداری نمایید.

برای خرید یا مشاوره ی رایگان با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *