انواع بارهای وارد شونده به یو پی اس

انواع بارهای وارد شونده به یو پی اس

بسیاری از شرکت ها به عنوان یک لایه حفاظتی در برابر نوسانات برق از یو پی اس استفاده می نمایند.

یو پی اس دستگاهی است که برای تامین برق در زمان قطع برق و یا برای جلوگیری از آسیبات ناشی از اختلافات ولتاژ در برق شهری از آن استفاده می شود.

 یو پی اس ها به طور معمول به منظور محافطت از سخت افزارهایی مانند سرورها، تجهیزات کامپیوتر، تجهیزات مخابراتی، تجهیزات بیمارستانی و .. در مقابل اختلالات غیر منتظره استفاده می شوند. در واقع یو پی اس دستگاهی است که به شما اجازه می دهد تا چندین دستگاه الکترونیکی را به برق متصل نموده و میزان حفاظت از موج را افزایش دهید. بسیاری از شرکت ها به عنوان یک لایه حفاظتی در برابر نوسانات برق از یو پی اس استفاده می نمایند. به طور مختصر می توان گفت یو پی اس دستگاهی است که برای تامین برق در زمان قطع برق و یا برای جلوگیری از آسیبات ناشی از اختلافات ولتاژ در برق شهری از آن استفاده می شود.

انواع بارهای وارد شونده به یو پی اس

اگر می خواهید بدانید یو پی اس چیست اینجا کلیک کنید

بارهای وارد شونده به یو پی اس

بارهای وارد شونده به دستگاه یو پی اس به دو دسته تقسیم می شوند. بارهای خطی و بارهای غیر خطی. در اینجا قصد داریم تفاوت این دو نوع بار را و اثرات آن ها بر یو پی اس را بررسی نماییم.

بار خطی

در صورتی که به یک بار یو پی اس، ولتاژ سینوسی وارد نماییم همزمان شاهد جریان بار سینوسی خواهیم بود. به این نوع از بارها، بارهای خطی گفته می شود. در این نوع از بار اختلاف فاز بین جریان و ولتاژ حائز اهمیت نمی باشد. زمانی که بحث بار خطی یو پی اس به میان می آید اشاره عموم به بارهای مقاومتی بوده و بارهای سلفی و خازنی جزء بارهای غیرخطی به حساب می آیند. اما جالب است که بدانید واقعیت اینگونه نیست . در واقع بارهای خازنی و سلفی جزء بارهای خطی می باشند. اگر بخواهیم این مساله را به صورت واضح تر بیان نماییم به این مساله می توان اشاره نمود که چنانچه به آن ها ولتاژ سینوسی متصل گردد، جریان خروجی یک جریان سینوسی بوده و تنها با شکل موج ولتاژ اختلاف فاز خواهد داشت.

در صورتی که خاصیت سلفی بار غالب باشد جریان آن پسفاز می باشد. یو پی اس به معنی آن است که شکل موج جریان درست بعد از شکل موج ولتاژ نبوده و این کار با مقداری اختلاف صورت می گیرد. این مسئله درست زمانی برعکس می شود که بارها خازنی باشند و شکل موج جریان مقداری قبل از شکل موج ولتاژ خواهد آمد.

بارغیرخطی

برخلاف بارهای خطی، درصورتی که به بارهای غیرخطی ولتاژ سینوسی وارد شود جریان خروجی آن ها غیرسینوسی خواهد شد. شاید جالب باشد بدانید که اکثر وسایل اطراف ما توسط جریان های غیر خطی اداره می شوند. به طور مثال تمامی منابع تغذیه سوئیچینگ جزئی از بارهای غیرخطی می باشند. وجه مشترک تمام این بارها یو پی اس، استفاده از ادوات اکتیو در ورودی آن ها می باشد.

شما می توانید انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداری)، استابلایزر و انواع باتری یو پی اس  را با نازل ترین قیمت  از شرکت بهین یو پی اس ماهور خریداری نمایید.

برای خرید یا مشاوره ی رایگان با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.