ضرورت ارتباط موثر پشتیبانی برق و ICT شبکه

ضرورت ارتباط موثر پشتیبانی برق و ICT شبکه

یو پی اس باید همه تجهیزات ICT را از عوامل قطع کننده برق محافظت کند. هم چنین یو پی اس با داشتن قابلیت ارتباط می تواند تأسیسات یو پی اس چندگانه و تحویل دیتا را در امور مربوط به تشخیص عیب و نگه داری مدیریت کند. در این مقاله به نحوه مخابره و انتقال اطلاعات مربوط به وضعیت سیستم ها توسط یو پی اس می پردازیم.

چنانچه منبع اصلی جریان برق به پایین تر از محدوده تحمل ولتاژ بحرانی برسد، باطری یو پی اس جریان برق را یکنواخت نگه می دارد. خودگردانی باطری های یو پی اس معمولا بین 10-30 دقیقه می باشد، در حالی که قطعی برق ممکن است حتی بیش از یک ساعت به طول بیانجامد. در این شرایط ممکن است سخت افزار متصل به برق دچار خسارت و آسیب جدی گردد و حتی داده ها از بین بروند. بنابراین بهتر است در صورت امکان، خودگردانی باطری یو پی اس و توان آن و هم چنین وضعیت قطعی برق مخابره گردد.

ژنراتور Standby قطعی برق را حس کرده و جریان را متعادل می کند. هم چنین در هنگام خودگردانی باطری با یو پی اس هماهنگ می شود. در صورت عدم وجود ژنراتور علائم قطع شدن برق به تجهیزات ICT این امکان را می دهند که به صورت اتوماتیک و با حفظ ایمنی خاموش گردد. ساده ترین ارتباطات یو پی اس شامل یک سری تماس های هشدار بدون ولت است. اولین سیگنال توسط یو پی اس در باطری ایجاد می شود و دومین سیگنال زمانی که سطح باتری به میزان مشخصی کاهش یابد، ایجاد می شود. سیستم ICT با اولین سیگنال و شروع به کار زمان سنج واکنش نشان داده و تنظیم می شود. این سیستم در صورت وصل شدن برق اصلی، از کار افتادن تایمر و یا کم بودن باتری (دریافت هشدار Low Battery) خاموش می شود. سهولت استفاده از اتصالات بدون ولتاژ برای مطلع شدن از شرایط یو پی اس برای مشتریان عاملی جذب کننده است. اگر چه اطلاعاتی که مخابره می شوند محدود هستند، می توانند در زمان لازم هشدار لازم را مخابره کرده و اطلاعات کافی در اختیار اپراتور قرار دهند.
بر خلاف سیستم های ICT، به کارگیری مخابره کننده های RS-232 کمی پیجیده است. اما از آنجا که هر تولید کننده یو پی اس پروتکل خود را برای استفاده از RS-232 دارند و با توجه به دقیق تر بودن اطلاعات قابل تبادل توسط این سیستم ها کاربران اغلب استفاده از پورت RS-232 ارائه شده توسط تولیدکنندگان یو پی اس را ترجیح می دهند. با استفاده از این سیستم ها، اطلاعات دقیق و کمیت های آنالوگ می توانند از راه دور ارسال شده و نمایش داده شوند. چگونگی نشان داده شدن اطلاعات ارسال شده در یک کامپیوتر در نقطه ای دورتر، به نرم افزار مانیتورینگی که توسط تولید کننده یو پی اس ارائه شده بستگی دارد. وضعیت یو پی اس، میزان ولتاژ، جریان، بار، ولتاژ باطری، فرکانس و سایر پارامترها می توانند به صورت گرافیکی نمایش داده شوند. واکنش به برخی از هشدارهای خاص می تواند تنظیم شده و به کاربر ارسال شود. هم چنین زمان بندی ثبت داده نیز قابل انجام است. برای مخابره به فواصل طولانی تر می توان از اتصالات RS-422 و یا RS-485 استفاده کرد که با توجه به سهولت استفاده از مدل RS-422 ، این مدل در بین مشتریان طرفداران بیشتری دارد. پورت های USB نیز امکان مانیتورینگ بدون وقفه را مهیا ساخته اند.

behinsanat network

اطلاعات وضعیت و هشدار یو پی اس چه توسط اتصالات بدون ولت انتقال داده شود و چه از طریق یک پورت متوالی مخابره شود، در صورتی قابل استفاده خواهد بود که بتوانند به یک شبکه شرکت انتقال داده شوند. اطلاعات یو پی اس توسط آداپتور به پروتکل های استاندارد تبدیل می شود تا توسط ابزارهای سایر شبکه ها از جمله HTTP، SNMP، SMTP، TWAP، Talnet، SSL و SSH قابل شناسایی باشند. برای مدیریت سایت های بزرگتر که دارای تأسیسات یو پی اس متعددی هستند، دسترسی شبکه ای به اطلاعات ارائه شده توسط یو پی اس امری ضروری است. اگر یک دستگاه یو پی اس که به صورت موازی در مدار قرار گرفته از کار بیفتد نیازی به قطع کل سیستم نیست. تولیدکنندگان یو پی اس، نرم افزاری ارائه می کنند که قابلیت راه اندازی در محیط های Windows، IOS، Linux و یا Unix را دارند. با توجه به اینکه SNMP یک استاندارد اثبات و پذیرفته شده است یو پی اس های ارائه شده توسط تولیدکنندگان متفاوت می توانند به یک شبکه شرکت افزوده شده و با نرم افزارهای مربوط به کنترل و مانیتورینگ موجود در آن شبکه تلفیق گردد. اطلاعات ارسال شده توسط یو پی اس ها نه تنها جهت رفع قطعی برق اصلی بلکه جهت بهبود مدیریت، تشخیص خرابی ها و نگهداری تأسیسات ارزشمند است. این اطلاعات می توانند از طریق پایانه های شبکه، صفحات وب، ایمیل، تلفن همراه و یا پیامک ارسال شوند و به این شکل یو پی اس ها را می توان عضوی از ابزارهای آن لاین محسوب کرد.

شما می توانید انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداری)، استابلایزر و انواع باتری یو پی اس  را با نازل ترین قیمت  از شرکت بهین یو پی اس ماهور خریداری نمایید.

برای خرید یا مشاوره ی رایگان با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *