مکان استاندارد برای یک یو پی اس چه اهمیتی دارد؟

مکان استاندارد برای یک یو پی اس چه اهمیتی دارد؟

1-  مکان نصب یو پی اس باید تمیز و فاقد از گرد و خاک باشد از آنجایی که کانکتورهای الکتریکی استفاده شده در دستگاههای یو پی اس و ادوات الکترومکانیک مثل فن و کلیدهای گردان و… نسبت به گرد و خاک حساس هستند باید محل نصب دستگاه فاقد از گرد و خاک باشد . نیز این گرد و خاک پس از قرار گرفتن بر روی ادوات قدرت از تبادل حرارتی آنها کم و در نهایت طول عمر یو پی اس را کم میکند.

2-  خوب است یو پی اس را در محل افقی قرار دهید . و نیز از استحکام مکانیکی محل نصب یو پی اس و عدم سقوط آن اطمینان یابید.

3-  در پیرامون دستگاه یو پی اس ، شکاف هایی جهت تهویه هوا ساخته شده بنابرین باید حداقل فاصله ادوات مجاور برای دستگاههای تا 5 کیلو ولت آمپر  20cm،  و برای یو پی اس  با توان بین 5KVA  تا 15 کیلو ولت آمپر ، 40cm  و برای دستگاههای بزرگتر 80cm  در نظر گرفته شود .

4-  در محل های مرطوب یا جایی که احتمال ریختن آب بر روی آن وجود دارد نصب نکنید .

5-  UPS در محلی باشد که دمای آن کمتر از 40 درجه و باطریها در محلی نصب شود که دمای آن کمتر از 30 درجه باشد برای یو پی اس دارای باطری داخلی دمای محیط بایستی کمتراز 30 درجه باشد . در صورت رعایت نکردن محدوده دمایی بالا عمر UPS و باتری به شدت کاهش میابد.

6-  اگر UPS در محیط دارای رطوبت از سطح زمین نصب می شود.

محل نصب باید دارای ارتفاع حداقل 30cm  (دارای پایه) از سطح زمین باشد .

مکان استاندارد برای یک یو پی اس چه اهمیتی دارد؟

7-  از قرار دادن هرگونه وسایلی بر روی UPS  جداً خودداری کنید . قرار دادن وسیله خارجی ، تبادل حرارتی بین یو پی اس و محیط را کم و طول عمر دستگاه یو پی اس و باطری را کاهش می دهد.

8-  به هنگام تمیز کردن  دستگاه یو پی اس دقت کنید:

سوییچ روشن ، خاموش ، تست و دیگر سوییچ  و فیوزهای جلو و عقب دستگاه بصورت اتفاقی از حالت عادی خود خارج نشوند .

9-  سیم کشی دستگاههای مصرف کننده توسط مهندسان  و بصورت از هم جدا برای هر یو پی اس انجام شود.

10-  از آنجایی که داخل دستگاه یو پی اس  ولتاژهای زیادی که برای انسان پر خطر هستند موجود است :

از باز کردن درب دستگاه خودداری کنید.

در صورت نیاز به سرویس با فروشنده و یا تعمیرکار مجاز دستگاه تماس بگیرید .

11- دقت کنید به خروجی دستگاه یو پی اس  پرینتر لیزری ، پرینترهای سوزنی A3 ، کولر گازی ، پول شمار ، مهتابی ، جاروبرقی ، سماور و بصورت کلی دستگاههای دارای مصرف بالا وصل نشود .

12- از دست زدن به فیوز و کلیدهای داخل تابلوی یو پی اس خودداری کنید . دقت داشته باشید که درب تابلوی یو پی اس همواره بسته و دسترسی به داخل آن فقط توسط افراد فنی و مهندسان مربوطه امکان پذیر می باشد.

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط نگهداری و محل  یو پی اس با همکاران ما در گروه کیان صنعت تماس حاصل فرمایید.

  1. ارتباط محل نصب و شرایط محیطی بر انتخاب یو پی اس

از دیگر عوامل تاثیر گذار در انتخاب یو‌ پی اس شرایط محیطی و محل نصب آن است. محل نصب UPS باید دارای سیستم تهویه مناسب و همچنین فضای کافی جهت انجام عملیات تعمیر و نگهداری باشد که سبب افزایش کارایی و طول عمر دستگاه و باتری‌ها می‌شود.

شما می توانید انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداری)، استابلایزر و انواع باتری یو پی اس  را با نازل ترین قیمت  از شرکت بهین یو پی اس ماهور خریداری نمایید.

برای خرید یا مشاوره ی رایگان با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *