چگونه یو پی اس را روشن کنیم

چگونه یو پی اس را روشن کنیم

اینکه چگونه یو پی اس را خاموش کنیم بستگی به این دارد که خاموشی دستگاه بلند مدت است یا کوتاه مدت. اصولا در صورتی که خاموشی مورد نظر دستگاه کوتاه باشد بهتر است که اصلا آنرا خاموش نکنیم. چرا که روشن کردن یک یو پی اس که مدت زیادی خاموش بوده است باید با شارژ کامل مجدد باتری همراه باشد. یو پی اس ها  دستگاه هایی هستند که بهتر است روشن و خاموش نباشند تا حداکثر عمر را داشته باشند. خاموشی طولانی دستگاه باعث خراب شدن باتری ها میشود.

روشن کردن زیاد یو پی اس هم موجب کاهش عمر هم باتری و هم تجهیزات الکترونیکی می شود. قبل از روشن کردن مطابق راهنمای یو پی اس تجهیزات آنرا چک کنید و بویژه از سلامت باتری ها اطمینان حاصل کنید. در صورت لزوم  از یک متخصص برای چک کردن مدار و قطعات یو پی اس و فیوزهای اتصال کوتاه استفاده کنید. برای روشن کردن عادی دستگاه برای اولین بار حتما از راهنمای نصب دستگاه استفاده کنید.  بطور معمول ابتدا خود یو پی اس به برق متصل و تست میشود و بعد از اطمینان از کار آن کابل مصرف کننده ها به آن متصل میشود.

چگونه یو پی اس را روشن کنیم

نکات لازم که قبل از نصب یو پی اس باید بدانیم

سیستم های تامین برق بی وقفه (یو پی اس ها ) از آسیب های ناشی از قطعی یا نوسانات برق جلوگیری می نماید . اما راه های بسیاری برای محافظت موثر موجود می باشد تا اینکه صرفا یو پی اس را وصل نماییم . این نشانگر ها کمک می نمایند تا یو پی اس  از سیستم شما محافظت نماید .

گردباد ها ، طوفان ها و زمین لرزه ها تنها عوامل مخرب رایانه های شخصی ، سرور ها و سایر رایانه ها نمی باشند . قطع ناگهانی برق باعث می شود تا سیستم ها نتوانند برنامه های باز را ببندند ، کارهای پیش رو را تکمیل نمایند ، فعالیت های حافظه ای را تمام نمایند و به شکل مناسب خاموش شوند . گم شدن داده و برنامه ها و دیتا بیس ناقص نیز اتفاق می افتد .

سیستم های تامین برق بی وقفه (یو پی اس  ها ) کمک می نماید تا از آسیب ناشی از هر دو مورد قطع منبع تغذیه و نوسانات معمول الکترونیکی جلوگیری نماید . به هر حال ، تنها وصل نمودن یو پی اس  و متصل نمودن تجهیزات رایانه تضمین نمی دهد که سیستم ها کاملا محافظت شده اند . این ۱۰ نکته را در خاطر داشته باشید تا حفاظت ارائه شده توسط یو پی اس  ها حداکثر گردد.

  •  محافظت از مسیر داده بسیار پر اهمیت می باشد
  •  نرم افزار بازیابی باید نصب شده باشد
  •  نرم افزار بازیابی باید پیکر بندی شده باشد
  •  خرابی باتری ها
  •  با گذر زمان رده ی شارژ کردن تغییر می کند
  • یو پی اس نباید برای به راه انداختن چاپگر لیزری به کار رود
  •  اتصال شبکه قسمت اصلی در برنامه ریزی نیاز های برق اضطراری می باشد
  •  پشتیبان گیری ها باید پایان یابند
  •  دوره ی خدمت دهی بسیار کوتاه می باشد
  •  یو پی اس ها قایق نجات اند نه پل

شما می توانید انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداری)، استابلایزر و انواع باتری یو پی اس  را با نازل ترین قیمت  از شرکت بهین یو پی اس ماهور خریداری نمایید.

برای خرید یا مشاوره ی رایگان با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *