کاربرد یو پی اس در صنایع پزشکی

کاربرد یو پی اس در صنایع پزشکی

کلمه یو پی اس به معنی سیستم مولد برق بدون وقفه بوده و برگرفته از کلمه Uninterruptible Power Supply می باشد.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و صنعت تجهیزات پزشکی شاهد تحول در روند درمان بیماران می باشیم. یکی از عوامل تاثیر گذار در صنعت پزشکی و روند درمان بیماران دقت و صحت دستگاه های پزشکی می باشد.

اهمیت استفاده از یو پی اس در صنعت پزشکی

به وجود آمدن هرگونه اختلال در عملکرد این دستگاه ها، می تواند منجر به خطرات جبران ناپذیر جانی و مالی باشد. دستگاه های مورد استفاده در بخش های مختلف مراکز برای عملکرد صحیح نیازمند منبع برق بوده و در بعضی از دستگاه ها، وقفه و قطع برق می تواند جان یک بیمار را به خطر بیندازد . یو پی اس به عنوان پشتیبان برق برای تجهیزات پزشکی، کارکرد بدون وقفه آن ها را تضمین می کند. با این کار علاوه بر حفظ جان بیمار از خرابی و خسارت به دستگاه پزشکی جلوگیری می شود.

کاربرد یو پی اس در صنایع پزشکی

نوسان ولتاژ در دستگاه های حساس باعث جلوگیری از شروع به کار دستگاه می شود، به طور مثال می توان به دستگاه ام آر آی و سی تی اسکن اشاره کرد که برای عملکرد مطلوب نیازمند به برق با کیفیت توان بالا می باشد. یو پی اس ها با توجه به فیلترهای خاصی که دارند این امکان را برای این دستگاه ها فراهم می سازند . ضمن این که در بیشتر موارد استفاده از استابلایزر نیز توصیه می شود.

استفاده از یو پی اس در انواع دستگاه پزشکی

به طور کلی در دستگاه های پرکاربرد موجود در اکثر مراکز درمانی از انواع یو پی اس استفاده می شود. دستگاه های پزشکی که برای استفاده از آن ها حتما نیاز به تامین یو پی اس می باشد شامل موارد زیر می باشند:

  • دستگاه ام آرآی
  • سی تی اسکن
  • سونوگرافی
  • رادیولوژی
  • آنژیوگرافی
  • آندوسکوپی
  • آزمایشگاه
  • دندانپزشکی

علاوه بر ضرورت استفاده از یو پی اس در دستگاه های پزشکی مراکز درمانی، عملکرد صحیح و بدون وقفه آسانسور حمل بیمار بسیار حائز اهمیت می باشد و اختلال در کارکرد آن ها می تواند در عملیات کمک رسانی به بیماران را دچار مشکل نماید . همچنین می توان به اهمیت نقش آن ها در تامین برق بخش های مختلف از جمله پذیرش بیمارستان ها، اتاق های حسابداری ، بایگانی پزشکی ، اتاق عمل و بخش آی سی یو و بخش سی سی یو و حتی برق راهروهای عمومی اشاره کرد .

شما می توانید انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداری)، استابلایزر و انواع باتری یو پی اس  را با نازل ترین قیمت  از شرکت بهین تجهیز ماهور خریداری نمایید.

برای خرید یا مشاوره ی رایگان با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *