یو پی اس خورشیدی

یو پی اس خورشیدی چیست؟

یو پی اس خورشیدی یک راه جدید قدرتمند برای نگه داشتن لوازم خانگی ضروری هنگامی که برق خاموش می شود را اجرا می کند. قطع برق یک واقعیت است که می تواند بهره وری و حس راحتی شما را تهدید کند. یو پی اس خورشیدی راه حل قدرتمند پشتیبان گیری برای لوازم خانگی و الکترونیکی ضروری، تجهیزات دفتری و اداری در هنگام قطع برق است.

یو پی اس خورشیدی

یو پی اس خورشیدی

یو پی اس خورشیدی چیست؟

یو پی اس خورشیدی یک دستگاه ترکیبی الکترونیکی و الکتریکی است که می تواند بدون استفاده از هر گونه رابط مکانیکی هر دو جریان متناوب (AC) و جریان مستقیم (DC) را تولید کند. یو پی اس های خورشیدی می توانند جریان مستقیم را با استفاده از صفحات خورشیدی تولید نموده و جریان مستقیم را با استفاده از کنترل کننده شارژ برای بارگیری باتری پشتیبان بکار  گیرند، بلافاصله پس از آن جریان را تغییر می دهند که  جریان Dc را به شکل جریان جایگزین (Ac) تنظیم می کند. یو پی اس خورشیدی به مدت ۱۲ ساعت برق پشتیبان بدون وقفه برای یک دفتر کوچک و حداکثر هشت ساعت زمان اجرا برای وسایل خانگی ضروری و الکترونیکی کوچک را در هنگام قطع برق عرضه می کند.
تاکنون، محصولات پشتیبان گیری قدرت در بازار تنها توانسته اند توان پشتیبان محدودی را برای قطع برق فراهم کنند، و نه زمان طولانی مدت مانند ژنراتور خورشیدی. هنگامی که قطع برق رخ می دهد، واحد به طور خودکار پشتیبان می شود. این عملیات بصورت یکپارچه انجام می گیرد، به طوری که لوازم خانگی و دستگاه های الکترونیکی که به آن متصل هستند، قطعی برق را حس نمی کنند. آنها ساعت ها با شارژ باتری شارژ می شوند.
سیستم یو پی اس با انرژی خورشیدی و تکنولوژی شارژر برق یکپارچه به عنوان خورشید  یا ژنراتور خورشیدی شناخته می شود. یو پی اس های خورشیدی اساسا ساده هستند و قدرت را بدون وقفه در طول قطع و قطع برق تولید می کنند. یک یو پی اس خورشیدی بطور معمول از یک پانل سلول های خورشیدی، یک باتری و سیستم اینورر و مدارات یو پی اس تشکیل شده است.
استفاده از سیستم های یو پی اس خورشیدی به دلیل مزایای بسیاری که نسبت به یو پی اس های عادی دارند در حال گسترش است. با استفاده از اینورتر قدرت (Dc to Ac) و مدارهای قدرت ، قدرت شبکه بطور موفقیت آمیز از باطری های یو پی اس خورشیدی یا ژنراتور خورشیدی تولید می شود. علاوه بر این، پانل های خورشیدی جریان الکتریسیته تولید شده نیز در باتری های داخلی ساخته شده با کمک کنترل کننده ی یکپارچه ی شارژر خورشیدی تولیدشده است. این نوع از ویژگی ها به کاهش مصرف برق شبکه در طول زمان اوج در روز کمک می کند.
پانل های خورشیدی برای افزایش قدرت پشتیبان بدون بهره گیری از باتری های بزرگ استفاده می شود. اگر قطع برق در طول ساعت کار روزانه رخ دهد، یو پی اس (منبع تغذیه) وسایل حمل بار خود را به قدرت باتری برای کار ایمن سوئیچ می کند. در عوض، پانل خورشیدی هنگام تخلیه باتری به بارها شارژ می کند، این ویژگی باعث می شود که باتری به حالت ولتاژ پایین برسد. بنابراین ما می توانیم حداقل زمان اجرا با استفاده از واحد پشتیبان باتری برای استفاده طولانی مدت در زمان طولانی مثلا تا هنگام غروب آفتاب حفظ کنیم.
پانل خورشیدی به طور جداگانه توسط تمام تولید کنندگان فروخته می شود.

سیستم یو پی اس خورشیدی

سیستم یو پی اس خورشیدی

مزایای یو پی اس خورشیدی نسبت به یو پی اس های معمولی

۱٫ قدرتمندتر از سیستم های UPS آنلاین
۲٫ کنترل یکپارچه بار باعث افزایش عمر باتری می شود.
۳٫ راحتی بیشتر در استفاده
۴٫ سرو صدای کم و عدم نگرانی در مورد سوختن دستگاه
۵٫ سیستم می تواند با استفاده از هر دو انرژی خورشیدی و انرژی تولید شده در شبکه به کار گرفته شود. اما انرژی خورشیدی به عنوان منبع انرژی اولیه محسوب می شود.
۶٫ کاهش برق مصرفی و کاهش هزینه ها است. ۱۱٫ هزینه های خرید پانل خورشیدی در مقایسه با صرفه جویی آن در طول زمان پایاپای شده و غالبا در مدت یکسال هزینه آن برگشت خواهد یافت.
۷٫ عدم وابستگی به شبکه برق شهری برای ساعات طولانی برتری ویژه یو پی اس خورشیدی نسبت به انواع عادی است.
۸٫ ساختار ساده و اندازه کوچک داشته و به راحتی قابل انتقال است.
۹٫ یو پی اس های خورشیدی دوستدار محیط زیست بوده چرا که قدرت خورشیدی به محیط زندگی ما آسیب نمی رساند.

یو پی اس های خورشیدی محصول بسیار مهم برای استفاده در تمام خانه ها و صنایع است. بلایای طبیعی و خسارات خطی غیر منتظره ای AC باعث می شود تمام صاحبان خانه و افراد تجاری بدون نیروی برق برای چند ساعت یا چند روز از آن استفاده شود. بدون برق، ما نمی توانیم از خانه و دفتر کاری انجام دهیم. علاوه بر این اگر شما یک سیستم پشتیبان گیری از خورشید خورشیدی در خانه یا دفتر خود دارید، می توانید از طریق توزیع جریان پشتیبان شارژ در طول فاجعه، مشکلات برق باور نکردنی را از بین ببرید.

یو پی اس های خورشیدی بهترین انتخاب برای تامین برق پشتیبان و استفاده اورژانسی به جای استفاده از ژنراتورهای برق،گاز یا ژنراتور دیزلی است. در شرایط بحرانی، ما منابع انرژی را برای اجرای ژنراتور مکانیزه جمع آوری نمی کنیم. شرایط حمل و نقل و هزینه های ضروری فوری، معضلاتی را برای رفع فوری مشکلات ایجاد می کند. اما اگر ما از سیستم پشتیبان قدرت مبتنی بر یو پی اس های خورشیدی استفاده کنیم، این نوع مشکلات رخ نخواهد داد، زیرا می تواند با استفاده از انرژی خورشیدی کار کند که برای همه مردم آزاد است.

 

ظرفیت یو پی اس خورشیدی

حداکثر ظرفیت قدرت پشتیبان یو پی اس به نوع ماژول های خورشیدی آن بستگی دارد که قدرت شارژ باتری های برق و قدرت DC را در بر دارد. UPS های خورشیدی عمدتا ۶۰ وات و یا ۹۰ وات و یا ۱۰۰ وات سریع شارژ پانل های خورشیدی هستند. پانل های خورشیدی بزرگ می توانند ۱۲ ولت DC تولید کنند که مشابه باتری های خودرو یا قایق است. پانل های خورشیدی بزرگ تر طراحی شده اند و برای تعداد مشخصی از وات های پیک مانند ۶۰ و ۷۵ و یا ۱۰۰ وات رتبه بندی می شوند. پانل های ۱۰۰ وات می تواند یک لامپ ۱۰۰ وات را بسوزاند
یو پی اس های خورشیدی با مواد با عایق بالا محافظت می شود تا از شوک های الکتریکی نامطمئن و خطرات اتصال کوتاه جلوگیری شود.

شما می توانید انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداری)، استابلایزر و انواع باتری یو پی اس  را با نازل ترین قیمت  از شرکت بهین یو پی اس ماهور خریداری نمایید.

برای خرید یا مشاوره ی رایگان با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *